Kombi Bakımı

 
Periyodik kombi  bakımı için gelen personelin, öncelikle siz doğalgaz kullanıcısına, Kombi Bakımı sırasında neler yapacağı hakkında kısaca bilgilendirmesi ile başlar. Ve ardından kombinin kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol etmelidir. 
Hermetik bacalı kombilerde fanın çalışma durumunu kontrol etmeli ve temizlemelidir. Eski tip, atık gazı baca yolu ile atan kombilerin limit değerleri kontrol edilmeli. Ek parçalarda oluşan oksitler temizlenmeli v.b. Kısaca kombi bakımında cihazdaki kritik güvenlik elemanları ve diğer aksamlar dikkatle kontrolden geçirilip sorun var ise, cihaz kullanıcısı kombi arızası hakkında bilgilendirmelidir. 
Kombi’nizde arıza söz konusu olduğu durumlarda kombi servis personeli müşteriye bilgilendirme yaptıktan sonra, cihaz kullanıcısının izni ile bakımı değil, öncelikle kombide ki arızayı yerinde ve söküp götürülmeden gidermelidir.
 
 
cihazlarda su kaçakları ve kombi ve kazalarda su kaçakları çok önemli s bir sorundur bunlara kullanıcı olarak çok ama çok dikkat etmemiz gerekmektedir eğer bu gibi o sorulara aksatma veya umursamazlık yaparsak bu sorunlar çok büyür arızalar veya sıkıntılara yol acçabilir örneğin kombi izde çok azda olsa bir su kaçcağı vaer zamanımız yok servis çağırmaya veya zamanımz var bişey olmaz diyoruz bu basit görünüen su kaçağı cihazı içinde elektrik aksamına gelerek ciddi tehlime davetiye çıkartabilir 
cihazı beyin kartına kabloların zarar verebelir ve küçük bir su kaçağı çok büyük male maliyetlerle neden olabilir ve sizde cihaz tamini sırasında mağdur olabilirsiniz cihaz su kaçırarak gaz borusunu çürütebilir ve cihazda olabilceck gaz kaçcağı yine çok büyük sorunlarla karşılabilirsiniz cihazın ga valfine gelebilir ve ga valfin bozabilir bunları hepqside aynı anda olabilir su kaçakları hiç aksatılacak bir sorun değildir müs müşteri olarak burlara çok dikkat etmeliyiz ayrıca su kaçaklarından dolayı kalorifer hattımıdaki su azalı ve cihazımız arızaya geçebilir eğer düşük basınç müs müşürü yok ise cihazımız uzuzuç çalışır ve silkülasyon pompası susuz çalıştığı için bozulabilir ayrıca çodk küçük umursamadığınız bir su akntısı giredek büyüyebilir ve bir anda çoğalıp evinizi bu basabilir kullancı olarak konbu bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırıp olası bir su kaçağı veya size anormal gelen bir durumda hiç vakit kaybetmeden servisinizi arayarak sev servis hizmeti isteyebilir ya da telefondan uzman kişile sorarak bilgi alabilirsiniz