Brülör Bakımı

BRÜLÖR BAKIMLARINDA  BACA GAZI ANALİZİNİN YAPILMASI DOĞALGAZDA %25 TASARRUF SAĞLAR
 
 
Baca Gazı analizi yüksek kalorili ısıtma cihazlarınn çevreye yaydığı gazların denetimini ve cihazıın daha verimli çalışmasını sağlayan ayarları kapsar. Atmosfere salınan her çeşit gaza emisyon adı verilir. Brülör sistemlerinde emisyonu oluşturan gazlar, karbondioksit, azotoksit, karbon ve oksijenden oluşmaktadır. Bu gazların belirlenen değerler dışında olması brülör sistemlerinde zamanla hasara neden olmaktadır.
 
Brülör bakımları 12 ay sürekli çalışan cihazlarda 6 aylık periyotlar halinde yapılmalıdır.
Bunun sebebi cihazın havasını ve gazını ayarlayan mekanik parçalarının zamanla ayarlanan derecelerden sapma göstermesinden kaynaklanır. Bunun yanısıra brülörler yüksek kapasiteli cihazlar olduğu için gaz basınçlarındaki ufak değişimlerden çok çabuk etkilenirler ve yukarıda bahsettiğimiz ayarlarınn değişme ihtimali daha çok olur.
Baca gazı analizi yalnızca baca gazı analizörleriyle yapılmaktadır. Cihaz kendi raporunu kendi vermektedir. Bu raporla her ölçümde kıyaslama yaparak cihazınızın verimini görebilirsiniz.
Brülör bakımı yanlızca baca gazı analizi ile bitmemektedir. Cihazın hava ve gaz ayarını yapan servomotor değişken açılara sahip bir elemandır. Brülöre hava teminini sağlayan fan motoru rulmanları zamanla aşınır yüksek sesle çalışmasına ve veriminin düşmesine neden olur. Bu nedenle kontrolünün hassas bir şekilde izlenmesi  gerekmektedir. Yanmanın oluştuğu türbülatör denilen kısım sökülerek uzman teknisyenelerimiz tarafından temizliği ve ayarları yapılır.
Cihaza gaz teminini sağlayan multiblokların gaz filtresi ve gaz basınç ayarları gerekli teçhizatlar kullanılarak raporlanır ve ayarları yapılır.
 
Brülörler;
- Tek kademeli
- İki kademeli
- Oransal
  olmak üzere üç çeşittir.