Kombi bakımı ve mesleki yeterlilik

Her meslekte olduğu gibi doğalgazla çalışan ısıtıcıların;kombi,kazan ve brülörlerin bakımı ehliyetli kişilerin yapması zorunludur.Fakat ülkemizde ustalığa değil fiyata önem verilmektedir.Bunun  sonucunda istenmeyen kazalar insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmaktadır.

Kombi bakımlarında dikkat edilecek hususlar,kombi cihazın gaz kaçağına yol açmaması ve yapılan işlem sonucunda su baskınına veya elektrikten meydana gelebilecek yaralanmalara sebep olmayacak şekilde tamir edilmesi,tamir sonucunda cihazın çalışması ve verimliliği dikkatle gözlenmesi gerekmektedir.

Kombi servisi seçerken,çağırdığınız servisin yerleşik adresi bulunmasına,web sitesi bulunmasına ve google'da kayıtlı adresinin bulunmasına dikkat ediniz.

Servis elemanları için yapılan her türlü işlem;kombi bakımı,kombi arızası çözümü muhakkak takip edilmeli,sorun çözülene dek üstünde durulmalıdır.Biz ve bizim gibi servislerin yaşadığı en büyük sorun halk tabiri ile "çantacı" diye tabir ettiğimiz kişilerin sektörü yaralaması ve düzenli iş yapmaya çalışan kombi servislerinin adını karalamasıdır.

Her zaman uyarılarımızı yapmaya devam edeceğiz.Her mesleğin branşı farklıdır,anahtarcı,tesisatçı veya herhangi biri kombi servisliği yapamaz kombi bakımı da yapamaz.Doğacak sonuçlardan her iki tarafında sorumlu olacağını unutmayınız.